Новини музею,  Статті

Меморіальний музей-садиба Миколи Будника (м.Ірпінь Київської області, вул. Українська, 56)

Меморіальний музей-садиба Миколи Будника є незвичайною і знаковою пам’яткою живої історії України.
В цьому обійсті з 1991 по 2002 рік жив і творив видатний подвижник української традиційної культури, старосвітський бандурист, майстер музичних інструментів, художник і поет Микола Петрович Будник (1953-2001).
Через засновану Миколою Будником творчу майстерню пройшли сотні людей, які навчилися глибоко розуміти епічну спадщину українського народу, співати і грати під супровід повернутих із забуття традиційних музичних інструментів. Всі, хто свого часу побував на будниківському подвір’ї отримав незримий поштовх до переосмислення власного буття, духовного оновлення, пробудження дієвої любові до України. Багато років ця оселя була освяченою творчістю, натхненням, вірою і надіями на краще життя й відігравала визначну роль у новітньому будівництві Української держави. Тут відновлювався традиційний український світ, віднаходилися і творилися звернені до нащадків життєві символи та смисли.
Саме тому садиба Миколи Будника була і лишається місцем сили. Сили позитивної, творчої і переможної, яка здатна наснажити, духовно і фізично зміцнити кожного, хто того потребує. Цю перетворюючу й омолоджуючу силу кожен зможе в собі пробудити. Варто лише з чистим серцем і добрими намірами, як до Храму Божого зайти до садиби Миколи Будника, настроїтися і уявити свої подумки. І тоді загадане обов’язково збудеться.
Садиба-музей Миколи Будника не просто зберігає пам’ять про видатного цехмайстра і його добрі справи. Це пам’ятне місце спонукає до активних творчих дій і щоденної праці для збереження й розвитку традиційної української культури й усього українського простору. А ще – до творення епічного настрою, виготовлення традиційних музичних інструментів, осягнення незбагнених глибин кобзарства і лірництва.
Рішенням сесії Ірпінської міської ради № 5260-76 від 22.07.2015 садиба Миколи Будника отримала статус об’єкта культурної спадщини. Охороняється Державою.
Для всіх охочих у садибі-мезеї Миколи Будника працює майстерня музичних інструментів, провадяться різноманітні освітні заходи на кобзарську тематику.

Зв’язатися з нашими представниками можна за телефоном:

  • 38 (097) 432 27 12

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *